www.tegyunkajovonkert.hu

Törökbálinti Újság - 2008/3



15 éve írtuk

„…a képviselő testület egyhangú szavazással elutasította …olyan lakótelepet építeni, amelyben az épületek körülbelül 30-50 méter magas piramisok és 3000-5000 embernek adnak otthont.”
A TóPark területén ugyan nem piramisokkal, de annál hatalmasabb lakóterület jön létre. Törökbálint rendszerváltozás utáni első testületét még a község érdeke vezérelte.

„A postahivatal előtt „zebrát” kellene létesíteni. A MÁV állomás és környéke nagyon elhanyagolt állapotban van, pedig az is a község része. Gondoskodni kellene kerékpárutak építéséről.
Falugyűlésen hangzottak el ezek a kívánságok. A postahivatalnál nagy nehezen elkészült a felfestett gyalogátkelő, de ma már a sokkal biztonságosabb középszigetes megoldás kellene.

10 éve írtuk

„Gyarmati Mihály: A jelentős lakossági belterületbe vonási igénynek a jelenlegi intézményi rendszer teljesítési igénye gátat szab.”… „Turai István véleménye szerint jelenleg külterületi közműfejlesztési koncepcióra van szükség. A belterületbe vonásnak súlyos anyagi következményei vannak az önkormányzatra nézve.”
Ezen világos okfejtések ellenére 3 év múlva a képviselő-testület jelentős mezőgazdasági területeket sorolt át belterületbe, amely kimondottan csak egyéni érdekeket szolgált. Az állandó lakosokkal is bíró pistályiak kérelmét elutasították.

Scheiblinger Péter interpellációja szerint a TörökBálint önkormányzati Hírlevél „Tudósítson szűkszavúan, de hitelesen!”
A közpénzből finanszírozott kiadvány tartalma megalakulása óta vitatéma. Volt már szinte bulvár jellegű, később képviselők csatározásának színtere, az elmúlt 15 hónapban közlönyszerű.

„Sokan örülhetnének a hírnek, hogy van remény az Árpád utca 1. szám alatt lévő, 1816-ban épült Slotthauer-pince eredeti állapotban történő helyreállítására. …Regionális Bormúzeumnak ad majd helyet. ”(Szalczinger József írásából)
Kedves Szalczinger képviselő úr! Itt a lehetőség feleleveníteni ezt a jó ötletet és segíteni, hogy meg is valósuljon.

Késhegyig menő vitát váltott ki a Vártéren elhelyezett bronzkecske ügye. Czné szerint a Faluszépítő Egyesület” a kecske helyett gyerekjátékra költötte volna a pénzt.”
Jelentem, a kecske rendületlenül áll a téren – igaz ezt négy lábon teszi – sok kisgyerek örömére, de nem úgy a szomszédos Dióskertben lévő gyermekjátékok. A napokban bontatta azt le az alpolgármester úr, reméljük a tavasz beálltáig, gondoskodik azok EU szabvány szerinti pótlásáról.

A „…drága pénzen megszerzett rendőreinket időről időre máshova vezénylik.”
Sajnos azóta a helyzet csak rosszabb, mert nemcsak a bűnözők üldözése miatt vezénylik el őket, hanem az úgynevezett „békés tüntetők” kukagyújtogatásának, Molotov koktél dobálásának megfékezésére is.

„A szavazópolgár éve” címen jelentettünk meg egy írást, amelyből kitűnt, hogy 3 alkalommal kell urnához járulnunk 1998-ban.
Úgy tűnik, 2008. évben rekord kísérlet indult: az év első ötödében már kétszer kell(ene) mennünk szavazni. Mi lehet itt még karácsonyig?

5 éve írtuk
Gáldi György Építő gondolatok írásából idézek: „…inkább kevesebbet, de azt jól!”
Ez félig már sikerült is, a „kevesebbet” már megvalósult. Most minden eshetőség megvan a gyökeres változásra, úgy is mondható „a minőség forradalmára” hiszen az új képviselő-testület alakuló ülésén külön beruházási tanácsnokot is választott, sőt a függetlenített alpolgármester is felügyeli majd ezt a területet.

„Tisztázni kell az OMÜV, a buszvégállomás, a falugazda csoport kitelepítésének lehetőségét” Kicsit szomorú vagyok, 5 év a tisztázásra sem volt elég, akkor mennyi idő kell a megvalósításhoz?

„Ott legyen a Polgármesteri Hivatal, ahol már megszokta a lakosság!”
Azaz a jelenlegi helyén, dőlt el a kérdés hosszas tájékozódás után. Sajnos ezt a konszenzust múlt év tavaszán illetve nyarán „sikerült” keresztül húzni. Tavasszal a fideszesek nem szavazták meg a papkerti helyszínt, majd pályázati határidőre való hivatkozással, nagy sietséggel, a volt Községháza lerombolásával járó, a Szanatórium melletti helyszínt hajszolta keresztül az előterjesztő.

„A MŰKÖDŐ DEMOKRÁCIA KÍSÉRLETE EGY ÉVES A CIVIL FÓRUM” cím alatt olvashatta az olvasó Sziráki András beszámolóját.  „…a CiF-ben idősebb emberek is megfiatalodnak attól, hogy egy nyílt, toleráns, meglehetősen ötletgazdag társaság tagjaiként vitáznak.”
Most, hogy már iskoláskorú lett ez a civil szervezet, úgy tűnik megfordult a tendencia, azaz a fiatal emberek is, mintha megöregedtek volna. Hol van az ifjonti báj, lelkesedés, függetlenség, tettrekészség, ötletgazdagság?


Forrás: Törökbálinti Újság - 2008/3